Už od malička jsem milovala děti a zvířata, zejména psy. Děti mám 4 a pejsků prošlo mým životem celé mraky. Nemohu nevzpomenout aspoň svou první fenku kolii Arinku, trpělivou maminu, která vydržela sedět celé hodiny u mé nejstarší dcery, aby mě upozornila, že je čas krmení. Prožili jsme s ní krásných 14 let .

Jak rostly děti, rostla i naše psí smečka, ve které se střídala různá plemena vč. těch zatoulaných pouličních, které bylo nutno zachránit.

Potom se narodilo mé 4.dítě a do rodiny přišla první novofundlandí slečna -  Felina od Trojské skály. Bohužel nás opustila po 4 letech po těžké nemoci.

Další fundlani byly bezpapírové fenky Felina 2 a její dcera Ajda. Obě milované celou rodinou a když Felinka zemřela, věděla jsem, že už jiné plemeno nechci a že se mu chci věnovat cíleně. S pomocí poradce chovu jsem dostala kontakt na chovatele, který v té době měl štěňata a odjela s dcerou do Prahy pro chlupatou kouli Adelayn Faundland. Jaké však bylo zděšení mého okolí, když jsem z Prahy dovezla koule dvě – sestry Adelayn a Agnes Faundland.  A tak začal můj život s fundláky naplno. Adélka, milující vodu ve všech jejích podobách s věčnou kšandou u huby a Agneska lísající se ke každému a vděčná za pomazlení, jako kdyby věděla, že je u nás tak trochu neplánovaně. Musím podotknout, že to byla cesta trnitá, někdy bolavá, to když holky chtěly něco jiného než já, ale nakonec s pomocí kamarádů z Klubu se práce zdařila. A já musím poděkovat všem, kteří mi pomáhali radami (Lída a Radek Fialovi), celé rodině Frýdlů ( ti pomáhali hlavně při výcviku a vodních pracích), ale i Lence a Honzovi Fejtovým, Haně Vlachové a Martině Kleinové. Díky nim jsme zvládli období puberty, nějakou výstavu, úpravu a hlavně vodní práce, kterým jsem se s holkama věnovala. Bohužel štěňátek jsem se nedočkala, neboť obě měly těžkou displazii kyčelních kloubů.  I tak to bylo úžasné období, kdy jsem dostávala dvojnásobnou lásku mých holek. Agneska nás opustila ve věku 6 let a my stále na ni myslíme s láskou. 

V roce 2012 do naší rodiny přibyla moje milovaná holčička – neřízená střela Grace Canadian Beardog a po půl roce si splnil přání i Jirka a jeli jsme k Fejtům  pro  fundládského kluka  Astonishe Martina B., kterého Jirka hned přejmenoval na Boba. A tak dál pokračuje náš nádherný život “stárnoucí a věčně se strachující matky" (veterináři si libují) a nezbedných "dětí".

Snad se konečně dočkáme i dalšího pokračování.......

.......a dočkali 6.1.2015, 6 nádherných miminek:-)))

A aby nás nebylo málo:-) , nechali jsme si doma žlutou fenečku Anessu - Any a 6.1.2018 porodila 13 štěňátek

......15.8.2016, porodila Grace 7 miminek a zase jedna zůstala doma - Beauty Felina,rošťák po mámě, nic ji není svaté:-))

A v březnu 2017 k nám přišla krásná 3 letá Dizzy.....2.3.2019 porodila 7 štěňátek ,doma zůstane pejsek s bílými ponožkami a bilým křížkem na prsou Denny